Programa

Festival Internacional de Música Costa Daurada - Salou 2017

Concerts a Salou, Torredembarra, Sta. Coloma Queralt, Cambrils, Altafulla, Parc Samà, Creixell, Roda de Berà, Montblanc i Vilanova d'Escornalbou

DISSABTE 8 DE JULIOL

A les 20:30h Passeig Font LLuminosa, Salou

CONCERT JOVE FILHARMÒNICA DE CATALUNYA (JOFICAT) Direcció: Melani Mestre. Violoncel: Svetlana Tovstukha

Programa:
P.I. TCHAIKOVSKY - Variacions sobre un tema roccoco, per a violoncel i orquestra (20')
F. SCHUBERT - Simfonia n.5 en Si bemoll Major (27')
W.A. MOZART - Simfonía n.40 en Sol menor (20')

CONCERT GRATUÏT: ES DISTRIBUIRAN LES LOCALITATS EL MATEIX DIA DE L'ESPECTACLE PER ORDRE D'ARRIBADA FINS A COMPLETAR L'AFORAMENT.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIUMENGE 9 DE JULIOL A les 20:30h Teatre de Tarragona, Tarragona

CONCERT JOVE FILHARMÒNICA DE CATALUNYA (JOFICAT) Direcció: Melani Mestre. Violoncel: Svetlana Tovstukha

Programa:
P.I. TCHAIKOVSKY - Variacions sobre un tema roccoco, per a violoncel i orquestra (20')
F. SCHUBERT - Simfonia n.5 en Si bemoll Major (27')
W.A. MOZART - Simfonía n.40 en Sol menor (20')

LES ENTRADES ES PODEN RECOLLIR DE FORMA GRATUÏTA A LES TAQUILLES DEL TEATRE (RAMBLA NOVA 11, TARRAGONA) ELS DIMECRES I DIJOUS DE 12H A 14H, ELS DIVENDRES DE 12H A 14H I DE 18H A 20H O EL DIA DEL CONCERT 1 HORA ABANS DE LA REPRESENTACIÓ.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIMARTS 11 DE JULIOL,

A les 20h Pati del Castell, Torredembarra IZAN RUBIO - GUITARRA

  • Programa
  • Introducció, tema i variacions sobre un tema de Ferran Sor
  • “la flauta màgica” de Mozart, Op. 9
  • Cançons populars catalanes (selecció) : Miquel Llobet La filadora, La pastoreta, La cançó del lladre, Lo fill del rei, El testament d'Amèlia, Asturias Isaac Albéniz (1860-1909), Danza Española n. 5 “Andaluza” Enrique Granados (1867-1916), Recuerdos de la Alhambra Francisco Tárrega (1852-1909), Dos nocturnos
  • José Galeote (1978): Nocturno de mar, Nocturno de distancia, Sonatina Estival I. Etesios II. Matsukaze III. Albornes y Gracale
  • Sonatina
  • Federico Moreno Torroba (1891-1982)I. Allegretto II. Andante III. Allegro

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

A les 20:30h, Castell dels Comtes, Sta. Coloma Queralt. SVETLANA TOVSTUKHA - VIOLONCELO

  • Programa
    • Bach Suite n1
    • Sibelius tema i variaciones
    • Georg Philipp Telemann suite en re major
    • Marin Marais Follia
    • El cant dels ocells

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIMECRES 12 DE JULIOL,

A les 20:30h, Plaça de l’Esglesia, Altafulla. DÚO LEOPOLIS - VIOLÍ I PIANO

  • Programa "Spanish Serenata"
  • Pablo de Sarasate - "Habanera"
    Manuel de Falla - "Danza del Fuego"
    Antonin Dvorak - "Dansa Eslava n.2 op.72 en Mi menor"
    Enric Granados - "Sonata en La Major"
    Joaquim Malats - "Serenata Espanyola"
    Melani Mestre - "Largo" del "Violintango Concerto"
    John Williams - "Devil's Dance", de la pel·lícula "Les bruixes d'Eastweek"
    John Morris - "Transylvanian Lullaby", de la pel·lícula "El petit Frankenstein"
    Nino Rota - "Un diavolo sentimentale", improviso
    John Williams - "Jewish town" i "Rememberances", de la pel·lícula "La llista de Schindler"

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIJOUS 13 DE JULIOL,

A les 20:30h Castell del Comtes, Sta. Coloma de Queralt DÚO LEOPOLIS - VIOLÍ I PIANO

  • Programa "Spanish Serenata"
  • Pablo de Sarasate - "Habanera"
    Manuel de Falla - "Danza del Fuego"
    Antonin Dvorak - "Dansa Eslava n.2 op.72 en Mi menor"
    Enric Granados - "Sonata en La Major"
    Joaquim Malats - "Serenata Espanyola"
    Melani Mestre - "Largo" del "Violintango Concerto"
    John Williams - "Devil's Dance", de la pel·lícula "Les bruixes d'Eastweek"
    John Morris - "Transylvanian Lullaby", de la pel·lícula "El petit Frankenstein"
    Nino Rota - "Un diavolo sentimentale", improviso
    John Williams - "Jewish town" i "Rememberances", de la pel·lícula "La llista de Schindler"

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIVENDRES 14 DE JULIOL,

A les 20h Casal Municipal, Creixell MELANI MESTRE -PIANO

  • Programa: Moonlight Concert
  • Johann Sebastian Bach / Melani Mestre (arr.) - "Chaconne, de la Partita n.2 en Re menor, BWV 1004"
  • P. Antoni Soler - "Sonata en Re Major"
  • Manuel Espona - "Sonata en Re menor"
  • Narcís Casanovas - "Sonata en La Major"
  • Ludwig van Beethoven - "Sonata op.27 n.2, Clar de lluna, en Do # menor"
  • Frederic Chopin - Valsos: op. poth. en La menor, op.34 n.2 en La menor, op.69 n.1 en La bemoll Major, op.69 en Si menor; Mazurka en Mi menor; Preludi en Re b Major "La gota d'aigua"
  • Enric Granados - "Valsos Poètics"; "Allegro de Concert"

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

A les 20h Capella del Mas Carreras, Roda de Berà SVETLANA TOVSTUKHA - VIOLONCEL

Programa

  • Bach Suite n1
  • Sibelius tema i variaciones
  • Georg Philipp Telemann suite en re major
  • Marin Marais Follia
  • El cant dels ocells

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIUMENGE 16 DE JULIOL,

A les 22h Plaça del Castell, Torredembarra JOVE FILHARMÒNICA CATALUNYA (JOFICAT). Direcció: Melani Mestre, Violoncel: Svetlana Tovstukha

Programa:
P.I. TCHAIKOVSKY - Variacions sobre un tema roccoco, per a violoncel i orquestra (20')
F. SCHUBERT - Simfonía n.5 en Si bemoll Major (27')
W.A. MOZART - Simfonía n.40 en Sol menor (20')

CONCERT GRATUÏT: ES DISTRIBUIRAN LES LOCALITATS EL MATEIX DIA DE L'ESPECTACLE PER ORDRE D'ARRIBADA FINS A COMPLETAR L'AFORAMENT.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DILLUNS 17 DE JULIOL,

A les 21h Torre Vella de Salou SVETLANA TOVSTUKHA - VIOLONCEL

Programa

  • Bach Suite n1
  • Sibelius tema i variaciones
  • Georg Philipp Telemann suite en re major
  • Marin Marais Follia
  • El cant dels ocells

CONCERT GRATUÏT: ES DISTRIBUIRAN LES LOCALITATS EL MATEIX DIA DE L'ESPECTACLE PER ORDRE D'ARRIBADA FINS A COMPLETAR L'AFORAMENT.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIMARTS 18 DE JULIOL,

A les 20:30h Castell del Comtes, Santa Coloma Queralt CLASSICJAZZ QUARTET

  • Programa
  • Concierto para guitarra y trio de jazz Claude Bolling (1930)
  • - Hispanic Dance
  • - Mexicaine
  • - Invention
  • - Serenade
  • - Rhapsodic
  • - Africaine
  • - Finale

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIMECRES 19 DE JULIOL,

A les 20:30h Capella Santa Magdalena, Montblanc MELANI MESTRE - PIANO

  • Programa: Moonlight Concert
  • Johann Sebastian Bach / Melani Mestre (arr.) - "Chaconne, de la Partita n.2 en Re menor, BWV 1004"
  • P. Antoni Soler - "Sonata en Re Major"
  • Manuel Espona - "Sonata en Re menor"
  • Narcís Casanovas - "Sonata en La Major"
  • Ludwig van Beethoven - "Sonata op.27 n.2, Clar de lluna, en Do # menor"
  • Frederic Chopin - Valsos: op. poth. en La menor, op.34 n.2 en La menor, op.69 n.1 en La bemoll Major, op.69 en Si menor; Mazurka en Mi menor; Preludi en Re b Major "La gota d'aigua"
  • Enric Granados - "Valsos Poètics"; "Allegro de Concert"

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIJOUS 20 DE JULIOL,

A les 20:30h Castell dels Comtes Sta. Coloma de Queralt MELANI MESTRE - PIANO

  • Programa: Moonlight Concert
  • Johann Sebastian Bach / Melani Mestre (arr.) - "Chaconne, de la Partita n.2 en Re menor, BWV 1004"
  • P. Antoni Soler - "Sonata en Re Major"
  • Manuel Espona - "Sonata en Re menor"
  • Narcís Casanovas - "Sonata en La Major"
  • Ludwig van Beethoven - "Sonata op.27 n.2, Clar de lluna, en Do # menor"
  • Frederic Chopin - Valsos: op. poth. en La menor, op.34 n.2 en La menor, op.69 n.1 en La bemoll Major, op.69 en Si menor; Mazurka en Mi menor; Preludi en Re b Major "La gota d'aigua"
  • Enric Granados - "Valsos Poètics"; "Allegro de Concert"

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIVENDRES 21 DE JULIOL,

A les 22h Casal Municipal Creixell SVETLANA TOVSTUKHA - VIOLONCELO

Programa

  • Bach Suite n1
  • Sibelius tema i variaciones
  • Georg Philipp Telemann suite en re major
  • Marin Marais Follia
  • El cant dels ocells

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

A les 22h Plaça dels Pins Roda de Berà SALZBURG GUITAR TRIO

  • Programa:
  • Trio in Fa Maggiore, per tre chitarre. Op 62. (Revisión: A. Company) -Adagio
  • -Allegro moderato -Menuetto -Rondo
  • Tres escenas ilusorias: M. A. S ANZ -I -II -III
  • Double concerto in a-Moll (Arranjament: Michael Freimuth) A. V IVALDI -Allegro -Larghetto e spiritoso -Allegro
  • Rondó P. H INDEMITH La belle excentrique (Arranjament: Trio de Cologne)
  • E. S ATIE -I. Grande ritournelle -II. Marche franco – lunaire -III. Valse du "Mystérieux baiser dans l'oeil" -IV. Cancan Grand-Mondain
  • Slavonic Dances (Arranjament: Darko Patrinjak) A. L. D VOŘÁK -Slovanic Dance No. 2 - Op. 72 -Slovanic Dance No. 8 - Op. 46
  • Juegos de Viento C. D OMENICONI

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DISSABTE 22 DE JULIOL,

A les 20:30h Parc Samà, Cambrils SALZBURG GUITAR TRIO

  • Programa:
  • Trio in Fa Maggiore, per tre chitarre. Op 62. (Revisión: A. Company) -Adagio
  • -Allegro moderato -Menuetto -Rondo
  • Tres escenas ilusorias: M. A. S ANZ -I -II -III
  • Double concerto in a-Moll (Arranjament: Michael Freimuth) A. V IVALDI -Allegro -Larghetto e spiritoso -Allegro
  • Rondó P. H INDEMITH La belle excentrique (Arranjament: Trio de Cologne)
  • E. S ATIE -I. Grande ritournelle -II. Marche franco – lunaire -III. Valse du "Mystérieux baiser dans l'oeil" -IV. Cancan Grand-Mondain
  • Slavonic Dances (Arranjament: Darko Patrinjak) A. L. D VOŘÁK -Slovanic Dance No. 2 - Op. 72 -Slovanic Dance No. 8 - Op. 46
  • Juegos de Viento C. D OMENICONI

IMPORT 10€ . ENTRADES A LA VENTA AQUÍ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIUMENGE 23 DE JULIOL,

A les 20:30h Torre Vella de Salou QUARTET IBÈRIC AMB CARLES HOYO

  • Programa
  • Concert en Re Major Rv.93 - A. Vivaldi.
  • Quartet de corda núm. 1- J. Teixidor.
  • Quartet de corda núm. 5 - M. Canales.

CONCERT GRATUÏT: ES DISTRIBUIRAN LES LOCALITATS EL MATEIX DIA DE L'ESPECTACLE PER ORDRE D'ARRIBADA FINS A COMPLETAR L'AFORAMENT.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DILLUNS 24 DE JULIOL

A les 20:30h Ermita Cambrils FIX NICOLET

  • Programa
  • Quatre Lieder : de Franz Schubert (arr. Mertz)* Lob der Thränen (Elogi de les llàgrimes) , Liebesbotschaft (Missatge d'amor) , Ständchen (Serenata) , Aufenthalt (Estada)
  • Quatre peces españoles : Recuerdos de la Alhambra de F. Tàrrega Asturias de I. Albéniz, Homenaje a Debussy de M. de Falla, La Vida Breve (Danza Española nº1)*
  • Dues "Estaciones Porteñas" : de A. Piazzolla (Arr. Assad): Invierno Porteño, Otoño Porteño , Invocación y Danza de J. Rodrigo, Monasterio de Sal de P.de Lucia

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIMARTS 25 DE JULIOL,

A les 20:30h Castell dels Comtes, Santa Coloma de Queralt FIX NICOLET

  • Programa
  • Quatre Lieder : de Franz Schubert (arr. Mertz)* Lob der Thränen (Elogi de les llàgrimes) , Liebesbotschaft (Missatge d'amor) , Ständchen (Serenata) , Aufenthalt (Estada)
  • Quatre peces españoles : Recuerdos de la Alhambra de F. Tàrrega Asturias de I. Albéniz, Homenaje a Debussy de M. de Falla, La Vida Breve (Danza Española nº1)*
  • Dues "Estaciones Porteñas" : de A. Piazzolla (Arr. Assad): Invierno Porteño, Otoño Porteño , Invocación y Danza de J. Rodrigo, Monasterio de Sal de P.de Lucia

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

A les 20:00h Espai Cultural Sala del Mar, Torredembarra MELANI MESTRE - PIANO

  • Programa: Moonlight Concert
  • Johann Sebastian Bach / Melani Mestre (arr.) - "Chaconne, de la Partita n.2 en Re menor, BWV 1004"
  • P. Antoni Soler - "Sonata en Re Major"
  • Manuel Espona - "Sonata en Re menor"
  • Narcís Casanovas - "Sonata en La Major"
  • Ludwig van Beethoven - "Sonata op.27 n.2, Clar de lluna, en Do # menor"
  • Frederic Chopin - Valsos: op. poth. en La menor, op.34 n.2 en La menor, op.69 n.1 en La bemoll Major, op.69 en Si menor; Mazurka en Mi menor; Preludi en Re b Major "La gota d'aigua"
  • Enric Granados - "Valsos Poètics"; "Allegro de Concert"

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIMECRES 26 DE JULIOL,

A les 20:30h Museo Altafulla SVETLANA TOVSTUKHA - VIOLONCELO

Programa

  • Bach Suite n1
  • Sibelius tema i variaciones
  • Georg Philipp Telemann suite en re major
  • Marin Marais Follia
  • El cant dels ocells

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIJOUS 27 DE JULIOL,

A les 20:30h Pati del Castell, Torredembarra SVETLANA TOVSTUKHA - VIOLONCELO

Programa

  • Bach Suite n1
  • Sibelius tema i variaciones
  • Georg Philipp Telemann suite en re major
  • Marin Marais Follia
  • El cant dels ocells

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

A les 20:30h Castell dels Comtes, Santa Coloma de Queralt CHARO TRIS - SOPRANO

  • Programa
  • Quando m'en vo, La Boheme, Puccini
  • Je veux vivre, Romeo et Juliette Gounod
  • Habanera de Carmen
  • Caruso, Lucio Dalla
  • Memory, Cats Webber
  • La vida es bella
  • Canción de la Paloma, El barberillo de Lavapiés
  • La Tarántula, La Tempranica
  • Rosó
  • La Gavina
  • El meu avi
  • Con te partiro
  • O Sole Mio

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIVENDRES 28 DE JULIOL,

A les 20h Casal Municipal, Creixell CHARO TRIS - SOPRANO

  • Programa
  • Quando m'en vo, La Boheme, Puccini
  • Je veux vivre, Romeo et Juliette Gounod
  • Habanera de Carmen
  • Caruso, Lucio Dalla
  • Memory, Cats Webber
  • La vida es bella
  • Canción de la Paloma, El barberillo de Lavapiés
  • La Tarántula, La Tempranica
  • Rosó
  • La Gavina
  • El meu avi
  • Con te partiro
  • O Sole Mio

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DISSABTE 29 DE JULIOL,

A les 20h Parc Samà, Cambrils CHARO TRIS - SOPRANO

  • Programa
  • Quando m'en vo, La Boheme, Puccini
  • Je veux vivre, Romeo et Juliette Gounod
  • Habanera de Carmen
  • Caruso, Lucio Dalla
  • Memory, Cats Webber
  • La vida es bella
  • Canción de la Paloma, El barberillo de Lavapiés
  • La Tarántula, La Tempranica
  • Rosó
  • La Gavina
  • El meu avi
  • Con te partiro
  • O Sole Mio

IMPORT 10€ . ENTRADES A LA VENTA AQUÍ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIUMENGE 30 DE JULIOL,

A les 20:30h Parc de la Ciutat, Salou LAIA BARBERÀ - ARPA I ANNA TORRES - FLAUTA

  • Programa:
    • Partita, J. S. Bach (flauta sola)
    • La Source, A.Zabel (arpa sola)
    • Syrinx, C. Debussy (flauta sola)
    • Au Matin, M. tournier (arpa sola)
    • Sonata, Krumpholtz
    • Le Cygne, Saint-Saëns
    • Swan's Lake, Tchaikovsky
    • Orphée, Gluck
    • Sicilienne, Fauré

CONCERT GRATUÏT: ES DISTRIBUIRAN LES LOCALITATS EL MATEIX DIA DE L'ESPECTACLE PER ORDRE D'ARRIBADA FINS A COMPLETAR L'AFORAMENT.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIMECRES 2 D'AGOST,

A les 20h Capella Santa Magdalena, Montblanc JOSE GALEOTE- JOSE ISIDORO RAMOS

  • Programa:
  • Paginas en Bronce E. Angulo
  • Suite Monebello. J.C.Oliva
  • Una Flor en la Laguna
  • Tisú
  • Floresta
  • Percusón. G. Tamez
  • Diorama. G Villanueva.( estreno absoluto)
  • Ostinati n1. J.Torrent
  • Granada. I.Albeniz
  • Suite Espagnola. M. Gangi
  • Andaluza
  • Sevillana

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIVENDRES 4 D'AGOST,

A les 20h Casal Municipal Creixell JOSE GALEOTE- JOSE ISIDORO RAMOS

  • Programa:
  • Paginas en Bronce E. Angulo
  • Suite Monebello. J.C.Oliva
  • Una Flor en la Laguna
  • Tisú
  • Floresta
  • Percusón. G. Tamez
  • Diorama. G Villanueva.( estreno absoluto)
  • Ostinati n1. J.Torrent
  • Granada. I.Albeniz
  • Suite Espagnola. M. Gangi
  • Andaluza
  • Sevillana

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DISSABTE 5 D'AGOST

A les 20:30h Parc Samà, Cambrils -QUARTET IBÈRIC AMB CARLES HOYO

  • Programa
  • Concert en Re Major Rv.93 - A. Vivaldi.
  • Quartet de corda núm. 1- J. Teixidor.
  • Quartet de corda núm. 5 - M. Canales.

IMPORT 10€ . ENTRADES A LA VENTA AQUÍ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIUMENGE 6 D'AGOST

A les 20:30h L’espigó, Salou -DUO LEOPOLIS

  • Programa "Spanish Serenata"
  • Pablo de Sarasate - "Habanera"
    Manuel de Falla - "Danza del Fuego"
    Antonin Dvorak - "Dansa Eslava n.2 op.72 en Mi menor"
    Enric Granados - "Sonata en La Major"
    Joaquim Malats - "Serenata Espanyola"
    Melani Mestre - "Largo" del "Violintango Concerto"
    John Williams - "Devil's Dance", de la pel·lícula "Les bruixes d'Eastweek"
    John Morris - "Transylvanian Lullaby", de la pel·lícula "El petit Frankenstein"
    Nino Rota - "Un diavolo sentimentale", improviso
    John Williams - "Jewish town" i "Rememberances", de la pel·lícula "La llista de Schindler"

CONCERT GRATUÏT: ES DISTRIBUIRAN LES LOCALITATS EL MATEIX DIA DE L'ESPECTACLE PER ORDRE D'ARRIBADA FINS A COMPLETAR L'AFORAMENT.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIVENDRES 11 D'AGOST,

A les 20h Casal Municipal Creixell LAIA BARBERÀ - ARPA I ANNA TORRES - FLAUTA

  • Programa:
    • Partita, J. S. Bach (flauta sola)
    • La Source, A.Zabel (arpa sola)
    • Syrinx, C. Debussy (flauta sola)
    • Au Matin, M. tournier (arpa sola)
    • Sonata, Krumpholtz
    • Le Cygne, Saint-Saëns
    • Swan's Lake, Tchaikovsky
    • Orphée, Gluck
    • Sicilienne, Fauré

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

A les 20h, Museu de la radio, Roda de Berà. CLASSICJAZZ QUARTET

  • Programa
  • Concierto para guitarra y trio de jazz Claude Bolling (1930)
  • - Hispanic Dance
  • - Mexicaine
  • - Invention
  • - Serenade
  • - Rhapsodic
  • - Africaine
  • - Finale

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

A les 20:30h, Castell dels Comtes, Sta. Coloma Queralt. MARTA VARA - OBOÈ I EDMOND BOSCH - VIOLONCEL

  1. Programa:
  2. Fiala - Josep Fiala
  3. El mariner- Popular catalana
  4. Mar blava, vi roig - Edmond Bosch
  5. Arloso - J.S. Bach
  6. Pel teu amor - J. Ribas
  7. Mussette i Bourré - G.F.Handel
  8. La llibertat - Edmond Bosch
  9. La misión - Oboe Gabriel
  10. El cant dels ocells - Popular catalana
  11. 50 anys - Edmond Bosch

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

A les 20h, Auditori, Vilanova d’Escornalbou. IZAN RUBIO GUITARRA

  • Programa
  • Introducció, tema i variacions sobre un tema de Ferran Sor
  • “la flauta màgica” de Mozart, Op. 9
  • Cançons populars catalanes (selecció) : Miquel Llobet La filadora, La pastoreta, La cançó del lladre, Lo fill del rei, El testament d'Amèlia, Asturias Isaac Albéniz (1860-1909), Danza Española n. 5 “Andaluza” Enrique Granados (1867-1916), Recuerdos de la Alhambra Francisco Tárrega (1852-1909), Dos nocturnos
  • José Galeote (1978): Nocturno de mar, Nocturno de distancia, Sonatina Estival I. Etesios II. Matsukaze III. Albornes y Gracale
  • Sonatina
  • Federico Moreno Torroba (1891-1982)I. Allegretto II. Andante III. Allegro

IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DISSABTE 12 D'AGOST

A les 20:30h Parc Samà, Cambrils JOVE FILHARMÒNICA CATALUNYA (JOFICAT). Direcció: Melani Mestre, Viol·loncel: Svetlana Tovstukha

  1. Programa:
  2. BOSSA NOVA, RUMBA, TANGOS & CO.
  3. EDUARD TOLDRÀ - "Vistes al mar" (5')
  4. ALEXANDER TSFASMAN - "Rumba" (3'), "Snowflakes" (16')
  5. LALO SCHIFFRIN - "The wave", "Parrot's Samba", "Murmurio" (10')
  6. ASTOR PIAZZOLLA - "Oblivion", "Libertango", "Milonga del Ángel", "La muerte del Ángel" (17')
  7. ARTURO MÁRQUEZ - "Danzón Cubano n.2" (9')
  8. SHIGERU UMEBAYASH - "Polonaise", "Tema principal de 2046", "Adagio de 2046" (10')
  9. ENIO MORICONE - "Cinema Paradiso", "Tema principal de Cinema Paradiso" (7')
  10. CARLOS GARDEL - "Por una cabeza" (3')
  11. STING - "Tango de Roxanne" (3')
  12. ALBERTO DOMINGUEZ / XAVIER CUGAT - "Perfidia" (3')
  13. DMITRI SHOSTAKOVICH - "The Gadfly": "Introducció" (4')

IMPORTE 15€ . ENTRADAS A LA VENTA AQUÍ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DIUMENGE 13 D'AGOST

A les 20:30h Plaça de les Comunitats, Salou JOVE FILHARMÒNICA CATALUNYA (JOFICAT). Direcció: Melani Mestre, Violoncel: Svetlana Tovstukha

  1. Programa:
  2. BOSSA NOVA, RUMBA, TANGOS & CO.
  3. EDUARD TOLDRÀ - "Vistes al mar" (5')
  4. ALEXANDER TSFASMAN - "Rumba" (3'), "Snowflakes" (16')
  5. LALO SCHIFFRIN - "The wave", "Parrot's Samba", "Murmurio" (10')
  6. ASTOR PIAZZOLLA - "Oblivion", "Libertango", "Milonga del Ángel", "La muerte del Ángel" (17')
  7. ARTURO MÁRQUEZ - "Danzón Cubano n.2" (9')
  8. SHIGERU UMEBAYASH - "Polonaise", "Tema principal de 2046", "Adagio de 2046" (10')
  9. ENIO MORICONE - "Cinema Paradiso", "Tema principal de Cinema Paradiso" (7')
  10. CARLOS GARDEL - "Por una cabeza" (3')
  11. STING - "Tango de Roxanne" (3')
  12. ALBERTO DOMINGUEZ / XAVIER CUGAT - "Perfidia" (3')
  13. DMITRI SHOSTAKOVICH - "The Gadfly": "Introducció" (4')

CONCERT GRATUÏT: ES DISTRIBUIRAN LES LOCALITATS EL MATEIX DIA DE L'ESPECTACLE PER ORDRE D'ARRIBADA FINS A COMPLETAR L'AFORAMENT.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

DILLUNS 14 D'AGOSTO,

A les 22h, Ermita, Roda de Berà. FIX NICOLET & MANEL RIBERA -DUO FLUIDO

  • Programa
  • I Manel Ribera, Capricce "Quiescenza"
  • F.Kreisler, Liebeslied
  • E.Elgar, Salut d'amour
  • José Galeote, Sonatina Hivernal: Ponent, Largo-Balada-Largo, Dansa ritual
  • II J.Rodrigo, Junto al Generalife
  • Astor Piazzolla, Historia del Tango: Bordel 1905, Café 1930, Nightclub 1960, Concert d'ajourdoui
IMPORT 5€: LES ENTRADES ES COMPRARAN A TAQUILLA EN EL MOMENT DE L'ESPECTACLE